Turecko, Alanya 55+

V programu Senior 55+ najdete nyní v nabídce také zájezdy pro seniory do Turecka. Využijte této nabídky výhodně a levně cestovat díky dotovaným pobytovým i poznávacím zájezdům.


Ukázat nabídku seniorských zájezdů do Turecka ►


O Turecku

Turecko je jednou z nejoblíbenějších destinací českých turistů. Rozprostírá se na dvou kontinentech a na rozdíl od Egypta je více proevpropská, tzn. není to žádná divočina, jak se spousta lidí stále mylně domnívá. Proč ji češi tak milují? Protože nabízí nádherné pláže, čisté moře, spoustu vyhlášených letovisek a také výhodné ceny. Ty si navíc můžete díky programu Turecko 55+ ještě snížit díky dotacím.

Turecko je pro seniory 55+ vhodné zejména na jižním a západním pobřeží. Zde se nachází dvě nejoblíbenější oblasti: Turecká Riviéra (jih a jihozápad) a Egejská Riviéra (západ). Právě tam také léta většina spojů z Prahy, Brna, Ostravy, Pardubic i Karlových Varů.

Turecká Riviéra je levná. Nachází se tu krásné písečné pláže a také nejznámější letoviska Alanya, Side, Kemer či Belek. Koupací sezóna je pak od května do října.

Egejská Riviéra je úplně jiná. Je tu mnohem více zeleno, mnohem více přírodních útvarů a zálivů a také je tu chladněji (teploty v létě kolem 30 °C vás ale neminou). Hodně se zdejší prostředí podobá například Řecku či Kypru. Mezi nejznámější letoviska patří Bodrum, Marmaris či Fethiye.


Zvětšit mapu

Ukázat nabídku seniorských zájezdů do Turecka ►


Turecko 55+ pro seniory

Proč je vhodné Turecko pro seniory? Ukážeme vám hned několik důvodů:

  1. Turecko je obecně levná země a logicky to platí i o nabídce zájezdů. Navíc s programem Turecko senior 55+ můžete zakoupit zájezdy ještě levněji.
  2. Turecko je bezpečné, většina lidí má ale zarytý opak. Pravdou je, že bezpečnost je na úrovni evropské dovolené.
  3. Krásné pláže, skvělé all inclusive hotely a čisté moře. Pláže jsou denně udržované, v rušnějších letoviscích je samozřejmě nutné počítat s nějakým tím odpadkem, který tu zanechají ti nepořádní, ale v konečném důsledku je Turecko nádherné.
  4. Turecko má co nabídnout i z oblasti přírodních a historických krás. Poznávací zájezdy nebo výlety vám ukážkou například přírodní úkaz Pamukkale, Artemidin chrám v Dresu nebo proslulé Düdenské vodopády. Mimo to tu najdete celou řadu zejména antických památek.

Vodopády Manavgat

Kde se lze ubytovat?

Turecko není zatím tak rozšířené v nabídce zájezdů pro seniory 55+, tím jsou proslulé zejména španělské resorty Mar Menor či Andalusie, ale už i zde se pár hotelů přihlásilo do tohoto speciálního programu.

Jsou to například RESIDENCE RIVERO 55+ **** v Kemeru, menší hotel Adora Beach nedaleko Side či velmi oblíbený rodinný hotýlek u menší oblázkové pláže oceněné modrou vlajkou L´ANCORA BEACH 55+ ****.

Ukázat nabídku seniorských zájezdů do Turecka ►