Černé pláže na Tenerife

Kanárské ostrovy jsou oblíbenou letní i zimní destinací. Novinkou mezi zájezdy jsou dotované pobyty pro seniory 55+ na ostrov Tenerife, který si vysloužil přezdívku „ostrov věčného jara“. Panuje na něm stálé, slunečné počasí a ve svém srdci ukrývá úchvatný národní park. Rezervací zájezdu na ostrov Tenerife rozhodně neprohloupíte, naopak vás čeká nezapomenutelná dovolená!


Ukázat nabídku zájezdů na TENERIFE PRO SENIORY ►


O Tenerife

Za 5 hodin na ostrově Tenerife

Na ostrov Tenerife doletíte z Prahy zhruba za 5 hodin, což je čas, který se dá přečkat i s určitým zdravotním omezením. Tenerife má pro seniory spoustu atraktivních lokalit, z nichž se otevírá nádherný pohled na horu Pico del Teide. Pláže na ostrově jsou převážně sopečného původu a zejména na severu se rozprostírají tmavé písčité pláže.

Atraktivní sever ostrova

Tenerife 55+ – to je záruka báječné dovolené, ať už si vyberete pobyt na severu nebo jihu ostrova. Sever je sice o něco chladnější, ale při zhoršeném počasí si užijete nádherné procházky historickým centem letoviska Puerto de la Cruz, toulky po krajině s banánovníky a vinicemi a posezení ve španělských kavárnách.

Něco pro milovníky zábavy a historie

Delfíni na Tenerife

Na Tenerife najdete klidná místa pro dokonalý odpočinek i příležitosti k zábavě a poznávání ostrova. Udělejte si čas na návštěvu největší zoologicko-botanické zahrady v Evropě: Zoo Loro Parque s úsměvnými vystoupeními cvičených zvířat a představením kosatek. Na ostrově si také můžete zahrát golf, projet se na koni nebo si naplánovat turistický výlet.

Kde leží Tenerife?

Počasí na Tenerife

Tenerife 55+ vás nezklame svým pěkným počasím a příjemným klima. Teploty většinou neklesají pod 20 °C ani v zimních měsících. V prosinci dokonce dosahují 22 °C a převládá slunné počasí. V květnu teploty šplhají k 24 °C a svého vrcholu dosahují v červenci, srpnu a září, kdy má vzduch teplotu kolem 28 °C. Moře si udržuje teplotu od 19 do 23 °C.

Zajímavosti o Tenerife

  • Na ostrově se nachází 140 pláží, jež zabírají 68 km pobřeží.
  • Na některé pláže je dovážen světlý písek ze Sahary a připomínají pláže v Karibiku.
  • Turistické trasy v národním parku Teide jsou označeny podle náročnosti.
  • Z vulkánu Pico de Teide stále ještě vytéká žhavá láva. Na jeho vrchol vede lanovka, takže turisté nemusejí podstupovat náročný výstup.
  • Ve starobylém městu La Laguna se konají pestré hudební a taneční programy, podobné karnevalu v Rio de Janeiru.
  • V městečku Puerto de la Cruz stojí za pozornost největší přístav ostrova, trojlodní katedrála a pevnost Castillace San Felipe ze 17. století.

Ukázat nabídku zájezdů na TENERIFE PRO SENIORY ►