Pohled na oblast La Mange del Mar Menor

Dotované zájezdy španělskou vládou pro seniory 55+ do oblasti Mar Menor. Doprovod seniora cestuje za stejně výhodných podmínek bez omezení věku. Vezměte vnučku či vnoučka na dovolenou za fantastické ceny.

Mar Menor 55+ vám nabídne dokonalou dovolenou na kterou budete vzpomínat ještě dlouho a pravděpodobně se sem chvíli poté budete chtít znovu vrátit.


Ukázat nabídku seniorských zájezdů do Mar Menor      ►


O destinaci Mar Menor

V oblasti Murcia leží jedinečná laguna Mar Menor (v překladu Malé Moře), která je často označována slovy jako „ráj mezi dvěma moři“ nebo „mrtvé moře Španělska“. Jedná se o úzký, asi 20 kilometrů dlouhý pás země nazývaný La Manga, který nabízí pláže hned ze dvou stran. Jedno moře napravo (Středozemní moře) a jedno nalevo (Mar Menor – teplejší), jen se rozhodnout, kam se půjdeme dnes koupat.

Laguna Mar Menor má průměrně 2 metrovou hloubku a někdy i 50 metrů od břehu je stále voda do pasu, často jej tak senioři 55+ využívají k sezení. Proč? Protože voda je v laguně průměrně o 3 až 5 stupňů teplejší než ve Středozemním moři na druhé straně. Mar Menor je tedy pro seniory naprosto ideální destinací. Koupat se tu dá až téměř do konce listopadu.


Zvětšit mapu

Ukázat nabídku seniorských zájezdů do Mar Menor      ►


Léčivé účinky pro seniory 55+

Né nadarmo se lokalitě Mar Menor přezdívá „mrtvé moře Španělska“. V moři je totiž obsaženo velké množství soli a minerálů, takže voda blahodárně působí na naše tělo, ale také skvěle nadnáší. Vhodné pro neplavce.

Když už jsme u zdravotních účinků Mar Menor, tak už naši předkové věděli, že zdejší vzduch, voda i bahno mají skvělé výsledky na naše zdraví. Místní vzduch neobsahuje žádné pyly, takže je vhodný pro alergiky a astmatiky. Bahno zase dokáže velmi rychle odstranit jedovaté látky z kůže, jeho účinky jsou vynikající i pro léčbu lupénky a akné. I proto sem míří senioři 55+ léčit revmatismu, dýchací cesty, kožní onemocnění, bolavé klouby či poúrazové stavy. Letovisko tak hodně připomíná lázně s tím, rozdílem, že tady se nacházíte u moře.

Něco pro milovníky historie i zábavy

Mar Menor je vzdáleno pouze pár desítek kilometrů od zajímavých historických památek. Navštívit můžete například historická města Cartagena a Murcia nebo cca 100 km vzdálená města Alicante a Leche. V blízkosti La Manga se nachází také národní park Calblanque, kde najdete nedotčené kousky země a nádherné pláže stejně jako plameňáky v jejich přirozeném prostředí.

Ve večerních hodinách nabízí většina středisek živou hudbu a zábavu, stejně jako celou řadu butiků, kaváren a restaurací, které podávají místní speciality. Strava je tu bohatá a pestrá. Složená zejména z plodů moře a masa od farmářů z hor. Mimo to se tu produkuje obrovské množství kvalitního ovoce a zeleniny.

Pláž Mar Menor

Ukázat nabídku seniorských zájezdů do Mar Menor ►


Počasí Mar Menor

Mar Menor pro seniory nabízí ideální polohu i skvělé počasí. Málokdy se vám stane, že je to opravdu ošklivě. Dlouhodobé průměry hovoří za vše.

  • 150 až 160 dní se zcela jasnou oblohou
  • 325 slunečních dní v roce
  • 3000 hodin slunečního svitu ročně

 Náš tip: Dovolená Mar Menor 55+ pro seniory je k sehnání za 11 990 Kč

Recenze dovolené Mar Menor 55+

Opravdu dlouhý pás země, spousta obchodů, kavárny, bary na pláži pro mladší, vodní sporty pro všechny věkové kategorie. Moře v Mar Menor je teplý, mírně se svažující, bezpečné pro děti. Na dovolenou, kde jsou pláže a relaxace hlavní priority, to je perfektní.
Jozef, 60 let

Pláže jsou krásné. Pláže Středozemního moře a pláže Mar Menor mi trochu připomínali Florida Keys. Vše je v docházkové vzdálenosti, ale jezdí tu také dobrá autobusová doprava. Je tu spousta možností zábavy a široká škála restaurací a kaváren.
Jana, 56 let

Chcete zde mít i vaši recenzi? Kontaktujte nás.


Ukázat nabídku seniorských zájezdů do Mar Menor      ►