Kypr

Pokud se rozhodnete pro svou dovolenou v roce 2018 vybrat Kypr, zvláště s dotovanými zájezdy pro seniory 55+ určitě neuděláte chybu. Úchvatný ostrov Kypr leží ve Středozemním moři a uchvátí vás nejen nádhernou přírodou, čistým modrým mořem a teplými dny, se kterými si dovolenou na Kypru zaručeně užijete. Kypr je pro seniory určitě vhodnou destinací.


Ukázat nabídku zájezdů Kypr 55+ ►


Kypr je třetí největší ostrov ve Středozemním moři. Jeho krásné prosluněné počasí má na svědomí především jeho poloha, díky níž se může pochlubit až 300 slunečnými dny za rok. Nalezneme ho jižně od Turecka. Pokud si ho vyberete za svoji destinaci pro případnou dovolenou v roce 2018, můžete na něj odletět jak z letiště z Prahy, tak i z Ostravy.


Zvětšit mapu

Dovolená na Kypru pro seniory je možná v jakémkoliv termínu, tím chci říct, že počasí je velmi stálé, téměř po celý rok. Nabídka zájezdů ale spadá spíše do mimosezóních termínů. Voda v moři je krásně prohřátá – díky krásnému počasí o průměrné teplotě 23°C. Sezóna na Kypru začíná již v květnu a končí až v říjnu, kdy je počasí ale stále nádherné a moře teplé.

Pláže na Kypru jsou převážně oblázkové, ale najde se zde i spoustu písčitých pláží. Je zde spousta soukromých pláží, které si senioři 55+ dozajista užijí plnými doušky. Pokud budete využívat pláže, které jsou součástí hotelů, naleznete tam k dispozici lehátka a slunečníky, které jsou zadarmo nebo za menší poplatek k pronájmu.

A které oblasti bych pro letní dovolenou pro seniory na Kypru doporučila?

PROTARAS

Ten je oblíben pro své nekonečně dlouhé písčité pláže, křišťálově modré moře a hojnému sportovnímu vyžití. Ať jste milovníkem klidných zátok nebo rádi zavítáte do barů či kaváren na kafíčko, nebudete v této části ostrova litovat. Na své si tu přijdou jak mladí, tak senioři na dovolené 55+.

Nejoblíbenější a nejkrásnější pláží je určitě Fig Tree Bay. Pokud patříte mezi milovníky historie a nebaví Vás pouze polehávat na pláži, tak cestovní kancelář vám nabídne spoustu výletů. Za prohlídku stojí určitě: hlavní město Nikósie nebo klášter Kykkos, výlety jsou vhodné i pro seniory 55+.

AYIA NAPA

Další neméně krásnou oblastí Kypru pro dovolenou pro seniory je oblast AGIA NAPA. Tato lokalita je velmi podobná Protarasu. Ayia Napa byla původně rybářskou vesničkou, ve které za poslední roky bylo vybudováno množství hotelů, ke kterým samozřejmě patří i bary, diskotéky, kavárny a různé obchůdky. Ayia Napa je hojně vyhledávána mladými, ale i seniory 55+, kteří zde naleznou krásné písčité pláže a zase jako na celém Kypru nádherně modré a teplé moře.

LARNAKA

Poslední mnou doporučenou oblastí pro Vaši letní dovolenou pro rok 2018 je LARNAKA. Pro seniory 55+ též vhodná destinace. Larnaka má velmi bohatou historii, kterou ocení každá trošku zvídavá duše. Nespočet nalezišť, krásné písčité pláže s čistým mořem a úchvatná příroda Vám definitivně vykouzlí. Larnaca je místo se spoustou restaurací, hospůdek a samozřejmě nesmí chybět romantická promenáda, kterou lemují palmy, jako ve většině přímořských destinací na Kypru.


Ukázat nabídku zájezdů Kypr 55+ ►