Sicílie

Vydejte se s námi na třetí největších ostrov ve Středozemním moři a vychutnejte si kombinaci poznávacího a pobytového zájezdu v rámci programu Sicílie 55+. Tyto celoevropsky dotované zájezdy vám umožní vycestovat za výhodnějších podmínek pokud splňujete podmínky. Tedy je vám více jak 55 let a máte trvalé bydliště v ČR. Sebou si můžete vzít doprovod, který pojede za stejně výhodných podmínek bez nutnosti dosažení hranice věku 55+.


Ukázat nabídku zájezdů na Sicílii 55+    ►


O Sicílii

Sicílie 55+ je ostrov vzdálených jen 3 kilometry od italské pevniny a jen 140 kilometrů od Afriky. Jedná se o jeden z nejkrásnějších ostrovů Středozemního moře, který nabízí obrovské množství památek i historických otazníků.


Zvětšit mapu

Ukázat nabídku zájezdů na Sicílii 55+    ►


Dovolená pro seniory 55+ na Sicílii patří mezi nejvyhledávanější lokality. Mimo velkolepých památek, které tu zanechali Kartaginci, Římané, Řekové, Vandalové, Arabové, Normané, Španělé nebo Francouzi si tu můžete vychutnat i skvostné písečné pláže, prohlédnout slavné umění a poznat sicilskou kulturu.

„Vidět Itálii a nevidět Sicílii je jako nevidět Itálii vůbec, protože Sicílie je klíčem k celé zemi.“
Johann Wolfgang Goethe

V rámci dotovaných zájezdů na Sicílii pro seniory 55+ si budete moci vychutnat i aktivní dovolenou plnou poznávání. V rámci těchto aktivit můžete navštívit krásná města jako je Palermo, Catania, Syrakusy, Agrigento či Messina. Vedle toho tu je možné spatřit stále ještě aktivní sopku Etnu.

Sicílie je pro seniory vhodná také pro to, že většina zájezdů je koncipována v mimo sezónních termínech (na jaře a na podzim), kdy je počasí stále velmi příjemné (více jak 23 °C), ale není horko. Takže můžete v klidu odpočívat u moře (jeho teplota se tu pohybuje kolem 24-26 °C) nebo právě vyrazit za poznáváním krás tohoto ostrova.

Uličky Sicílie

Ukázat nabídku zájezdů na Sicílii 55+    ►


Počasí Sicílie

Sicílie 55+ nadchne každého milovníka kvalitní dovolené právě kvůli dobrému počasí. Příjemné teploty přesahující hranici 23 °C tu začínají v červnu a končí až v říjnu. Koupat se dá až do října, kdy je teplota moře ještě stále po horkém létě vyhřátá.

Zájezdy Sicílie 55+ většinou obsahují:

  • Leteckou dopravu s občerstvením na palubě (odlétáme z Prahy, Ostravy)
  • Transfer do hotelu a z hotelu zpět na letiště v místě pobytu
  • Stravování formou bufetu (většinou polopenze vč. pití)
  • Ubytování ve 3 a 4 hvězdičkových hotelech vhodných pro seniory
  • Služby česky mluvícího delegáta v místě pobytu
  • Některé zájezdy Sicílie 55+ mají v ceně výlet zdarma, lehátka a slunečníky na pláži, večerní programy se sicilskou hudbou a další bonusy

Ukázat nabídku zájezdů na Sicílii 55+    ►