Sardinie pro seniory

Sardinie je zeleným smaragdem ve Středomoří, kde jsou pláže s jemným pískem, tyrkysové moře a památky rozeseté v zelených svazích. Na tomto ostrově se bude líbit lidem všech věkovým kategoriím, včetně seniorů. Sardinie 55+ je příležitostí, jak se zrelaxovat a užít si pohodovou atmosféru ostrova.


Ukázat nabídku zájezdů SARDINIE 55+ ►


Termíny mimo hlavní sezónu

Využijte nabídek Sardinie pro seniory a leťte na tento ostrov se svým životním partnerem nebo jiným doprovodem za zvýhodněné ceny. Termíny pobytů pro seniory jsou k dispozici mimo hlavní prázdniny, takže tu naleznete vytoužený klid a při prohlídce památek se nebudete mačkat mezi davy turistů. Let trvá pouze 2 hodiny a 20 minut a nemusíte přestupovat ani plout trajektem.

Možnosti, jak strávit dovolenou na Sardinii

Sardinie 55+ poskytuje starším cestovatelům dokonalé zázemí pro strávení klidné i aktivní dovolené. Můžete polehávat na pláži a čerpat energii ze slunce, nebo se vydat na túru po kopcovitém terénu se zelenými pláněmi, lesy a vodopády. K romantickým procházkám pak vábí malebné uličky zdejších měst, kde jakoby se zastavil čas.

Kde leží Sardinie?

Něco pro milovníky zábavy a historie

Svědectví o nuraghské éře dnes podává zachovalá osada Barumini z doby 2 000 let př. n. l., která je zařazena do seznamu UNESCO. Neméně lákavé je středověké město Oristano s barokními uličkami, Alghero s gotickou katedrálou Santa Maria nebo Cagliari se středověkým hradem Castello. V těchto městečkách můžete posedět v kavárnách a rybích restauracích nebo si poslechnout italskou muziku u sklenky vína.

Počasí na Sardinii

Sardinie pro seniory své osobité kouzlo a můžete si být jisti, že vám bude přát počasí. Na Sardinii je slunečno 300 dní v roce a panují tu výborné podmínky pro golf, jízdu na kole, horskou turistiku či lenošení u moře. Průměrné teploty se pohybují od května do září mezi 22 až 31 stupni a teplota moře má příjemných 24 až 26 stupňů.

Sardinie 55+

Zajímavosti o ostrově Sardinie

  • Na Sardinii si pochutnáte na středomořské kuchyni skládající se z čerstvé zeleniny, obilovin, olivového oleje a ryb.
  • Na ostrově jsou vyhlášené zejména sýry a vína.
  • Klidným letoviskem pro seniory je Palau na severu ostrova, který je výborným výchozím bodem pro poznávání Sardinie.
  • Po ostrově jsou rozesety tzv. hrobky obrů a kamenné věže nuraghy.
  • Nejznámější pláží je pláž Pelosa, odkud je úchvatný výhled na přilehlý ostrůvek Torre Pelosa s kamennou věží.

Ukázat nabídku zájezdů SARDINIE 55+ ►