Město Tropea, Kalábrie 55+

Cestovní kanceláře nabízejí pro seniory zájezdy za lákavé slevy, a pokud jste dosáhli věku 55 let, byla by škoda těchto akcí nevyužít. Oblíbená je zejména dovolená v Kalábrii pro seniory 55+ v jednom ze špičkových hotelů s polopenzí. Vydejte se do slunné Kalábrie a načerpejte energii z jedinečné přírody a věčně sálajícího slunce!


Ukázat nabídku zájezdů do KALÁBRIE 55+ ►


O Kalábrii

Odleťte do slunné Kalábrie

Kalábrie 55+ je dostupnější než kdy jindy a již za dvě hodiny letu se přenesete do úchvatného kraje, který je považován za perlu jižní Itálie. Divoká krajina s rozeklanými skalisky a malými zátokami přechází v rozlehlé písčité pláže, jež jsou ideálním místem pro odpočinek. Kalábrie – to je neuvěřitelný klid pro strávení pohodové dovolené.

V obklopení panenské přírody

Panenská příroda v Kalábrii vábí k procházkám po provoněné krajině s pomerančovými, citrusovými a olivovými háji. Až se budete chtít vykoupat v moři, můžete se uchýlit na menší pláže ukryté v zátokách nebo na široké písčité pláže s turistickým zázemím. Mořský vzduch na vás bude mít zázračné účinky a slaná voda ozdraví vaši pokožku.

Kalábrie 55+

Něco pro milovníky zábavy a historie

Kalábrie 55+ může být vaším splněným snem třeba následující sezónu! A že se tu rozhodně nebudete nudit, o tom vás přesvědčí městečko Tropea, které se pyšní historickým jádrem a kostelem sv. Marie tyčícím se nad hlavní pláží. Nevynechejte ani městečko Scalea, které je vystavěno na terasovitém svahu a obklopují jej hory a moře. Ve všech městečkách a letoviscích si pochutnáte na výborném jídle a užijete si romantickou večerní atmosféru.

Kde leží Kalábrie?

Počasí v Kalábrii

Jižní poloha Kalábrie předurčuje, že tu bude po celý rok slunečné počasí. Na své dovolené v Kalábrii pro seniory 55+ se nemusíte obávat dešťových přeháněk a naopak se můžete těšit na průměrné teploty vzduchu 28 až 31 °C a teplotu vody 22 až 26 °C. Slunce tu svítí v letní sezóně neuvěřitelných 10 hodin denně. Těm největším horkům se ale vyhnete, neboť dotované pobyty pro seniory se většinou pořádají v květnu a září, kdy jsou teploty o něco nižší než v červenci a srpnu.

Zajímavosti o Kalábrii

  • Místní pláže se umístily mezi top 20 nejkrásnějšími plážemi světa.
  • Nejvyhlášenějšími plážemi jsou pláže v Capo Vaticano, pláž Paraiso del Sub, pláž Pizzua a pláž Baila di Riaci.
  • Zdejší moře je jedno z nejčistších v Evropě.
  • V Kalábrii nečekejte moderní města, ale poklidná historická městečka.
  • Hlavní město Kalábrie je Catanzaro s katedrálou z roku 1121.
  • Nejlepší zmrzlinový desert tartufo se prodává v cukrárnách v městečku Pizzo Calabro.

Ukázat nabídku zájezdů do KALÁBRIE 55+ ►