Ostrov Ischia pro seniory

Ostrov věčného jara“ – to je italská Ischia. Zelený ostrovní skvost se nachází v Neapolském zálivu a láká seniory 55+ na horké prameny, jejichž léčivou moc využívají všudypřítomné termální lázně. Ostrov Ischia právem patří mezi nejkrásnější ostrovy Středomoří a nabízí spoustu příležitostí k výletům i odpočinku.


Ukázat nabídku zájezdů do ISCHIE PRO SENIORY ►


O Ischii

Vydejte se na Ischii se svým partnerem

Ischia je pro seniory jako stvořená a skrývá bezpočet romantických míst pro procházky a relaxaci ve dvou. Využijte nabídku zájezdů Ischia 55+ a osvěžte svého ducha i tělo v jarních nebo podzimních měsících. Na ostrově jsou dodnes pozůstatky sopečné činnosti, jež se projevuje ve formě horkých pramenů vyvěrajících do moře, přírodních saun a horkých písků.

Zavítejte do proslulých termálních lázní

Ischia má několik kvalitních termálních lázní, do nichž se sjíždějí lidé z celého světa. Senioři si v nich výrazně zlepší své zdraví a tělesnou kondici. V termálních lázních se vám uleví od kloubních, kožních a gynekologických obtíží. Blahodárné jsou nejen termální koupele, ale i bahenní zábaly s velkým bohatstvím minerálních solí. Po celém ostrově si můžete zakoupit přírodní léčivou kosmetiku.

Termální lázně v Ischii

Něco pro milovníky zábavy a historie

Až si odpočinete v termálních lázních na ostrově Ischia, navštivte úchvatnou botanickou zahradu La Mortella nedaleko městečka Forio, kaktusovou zahradu Ravino, Aragonský hrad z filmu Umučení Krista a Archeologické muzeum Santa Restituta. Na sklenku dobrého vína si zajeďte do městečka Sant‘ Angelo s malebnými uličkami.

Kde leží Ischia?

Počasí na Ischii

Těšit se můžete na středomořské podnebí se stabilními teplotami a slunečným počasím. Zatímco v květnu je počasí vhodné na turistiku a odpočinek v termálních lázních, v červnu se můžete vykoupat v moři, neboť teploty dosahují 25 ºC. Podobné je to i v září, kdy teploty stoupají k 24 ºC. V červnu a září si užijete moře vyhřáté na 23 ºC.

Jinak platí, že hlavní turistická sezóna zde panuje během července a srpna, teploty stoupají k 30 ºC, což některým seniorům nemusí vyhovovat. V takovém případě doporučujeme využít právě dotované zájezdy na Ischii před nebo po hlavní turistické sezóně.

Zajímavosti o Ischii

  • Na Ischii se dopravíte letecky z Prahy do Neapole a následně trajektem z Neapole.
  • Další možností transferu je autobusová doprava nebo dobrava vlastními prostředky.
  • Ostrov Ischia má po obvodu pouze 39 km, ale na poznání jeho krás vám nebude stačit ani jeden týden.
  • Ischia 55+ vyjde levně nejen pro seniory, ale i pro jejich doprovod.
  • Ischia vás okouzlí písčitými plážemi a malebnými zátokami.
  • V Lacco Amenu se slaví tři dny svátek „Santa Restituta“. V září se koná v Sant‘ Angelu lodní procesí sv. Michala.
  • Na ostrově jezdí dvě autobusové linky: jedna ve směru a druhá proti směru hodinových ručiček.
  • Starobylé městečko Forio má kouzelné uličky, náměstíčka, kostelíky a barevné domky.

Ukázat nabídku zájezdů do ISCHIE PRO SENIORY ►