Patříte-li do věkové skupiny 50+ nebo 60+ víte, že můžete cestovat na dovolenou levněji a výhodněji? A to díky dotovaným zájezdům Evropské Unie a jednotlivých vlád přímořských států. Plánem je podpořit turistický ruch vybraných oblastí i mimo hlavní turistkou sezónu, tedy zejména na jaře a na podzim, kdy je stále ještě krásné počasí.


Ukázat nabídku dotovaných zájezdů     ►


Proč na dovolenou se senior 50+ a 60+?

Požadavky na dovolené se starší generaci oproti té mladší většinou rapidně odlišují. V rámci dovolené pro seniory 50+ / 60+ jsou zájezdy přizpůsobeny vaší věkové skupině a vašim požadavkům.

Vodopády Manavgat Vodopády Manavgat v Turecku

To platí i pro hotely, které jsou v programu zapojeny. Co to znamená? Že budete mít zajištěn bezproblémový pohyb po hotelu. Nestane se vám tak, že budete muset šlapat po schodech do X tého patra. Budete mít zajištěn kompletní servis, dostupnou zdravotní péči a také služby česky nebo slovensky hovořícího delegáta.

Vezměte si sebou koho chcete

V rámci zájezdu pro seniory 50+ a 60+ si sebou můžete vzít za stejně výhodných podmínek i někoho, kdo prožije dovolenou s vámi. Svoji dceru, vnučku či vnuka. Každý další zájemce pak s vámi může cestovat za plnou cenu. To jen v případě, že těch ratolestí máte více.

Výhody zájezdů pro seniory 50+ a 60+

  • zájezdy přizpůsobeny věkové hranici klientů 50+ a 60+
  • jednolůžkové pokoje bez příplatku u vybraných hotelů
  • hotelové zázemí určené starší klientele
  • kompletní služby delegátů v místě pobytu

Kam jezdí senioři nejčastěji?

Podle průzkumů stoupá zájem o zájezdy 50+, 55+ a 60+ o 19% každý rok. V následujících letech se předpokládá, že stoupající zájem bude pokračovat. V minulém roce takto vycestovalo 18 tisíc seniorů.

Senioři nejčastěji míří do Řecka, Turecka a Egypta. Nejvíce prodaných zájezdů pak cestovní kanceláře registrují v období dubna, května, září a října. Důvodem je hlavně mírnější klima vhodné pro seniory a nižší ceny.


Ukázat nabídku dotovaných zájezdů     ►